رئیس کل دادگستری استان مرکزی بر لزوم ایجاد انگیزه بر انجام فعالیت های قرآنی تاکید کرد

رئیس کل دادگستری استان مرکزی در آیین اختتامیه مرحله استانی چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم دستگاه قضا و تجلیل از نفرات برتر این مرحله گفت: فعالیت در حوزه قرآنی افتخاری عظیم است که خداوند نصیب بندگان مخلص و باتقوا می کند.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان مرکزی، حجت الاسلام والمسلمین قاسم عبداللهی با اشاره به اینکه برگزاری مسابقات قرآنی تنها بهانه ای است تا شرکت کنندگان گام های خود را برای موانست با قرآن محکم تر بردارند تصریح کرد: ظرفیت مسابقات در دستگاه های مختلف حاکی از این است که کارکنان و خانواده آنان مشتاق به فراگیری هرچه بیشتر علوم قرآنی هستند فقط برای حضور باید شرایط فراهم شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه از عمر مسابقات قرآنی دستگاه قضا فقط 4 سال می گذرد اما شاهد حضور پررنگ کارکنان و خانواده آنان در بخش های مختلف هستیم.

وی یکی از اهداف برگزاری مسابقات قرآن را انس هر چه بیشتر مردم با کلام وحی خواند و بر ضرورت اقدامات لازم برای درک هر چه بیشتر مفاهیم این مصحف شریف تاکید کرد.

رئیس کل دادگستری استان اظهار کرد: حضور در مسابقات قرآنی مقدمه ای برای درک و پس از آن عمل به قرآن است، ما مسابقه برگزار نمی کنیم که تنها آماری رد کنیم برگزاری مسابقات باید پیش زمینه ای باشد که عمل به قرآن را در جای جای زندگی شاهد باشیم.

وی بر لزوم ایجاد انگیزه برای انجام فعالیت های هرچه بیشتر قرآنی تاکید کرد و گفت: زمانی که انگیزه کافی برای حضور در مسابقات وجود داشته باشد قطعا روح این کلام در زندگی اجتماعی و فردی انسان نیز جاری و ساری خواهد شد کلام الهی باید در بطن زندگی مردم وجود داشته باشد و مسابقات قرآنی این انگیزه را ایجاد می کند.

حجت الاسلام عبداللهی از اشاعه فرهنگ غرب در کشور و گرایش برخی از نوجوان و جوانان به این سمت و سو ابراز نارضایتی کرد و افزود: ما گنجینه ای بس عظیم و جذاب به نام قرآن داریم باید از گنجینه الهی به گونه ای استفاده شود تا جوانان گرایش عمیق تری به این کتاب الهی داشته باشند و از فرهنگ غرب فاصله بگیرند.

رئیس کل دادگستری استان در پایان از تمامی شرکت کنندگان دادگستری و دستگاه های تابعه تقدیر کرد و افزود: امید است با اجرای طرح های قرآنی شاهد عملیاتی مفاهیم قرآنی در بطن زندگی مردم باشیم، اگر تمام فعالیت های ما رنگ و بوی خدایی بگیرد و رضایت حضرت باریتعالی را مورد توجه داشته باشیم قطعا دچار خسران نخواهیم شد.

© طراحی و بهینه سازی گروه طراحی سیرن